Aihearkisto: seuramestaruus

Kisalista

Tänne pyritään keräämään linkkejä PDGA/SFL kisoihin missä jäseniä on / ovat olleet mukana. Ylimpänä tuoreimmat kisat.

Pahoittelut jos joku kisa on jäänyt listaamatta. Disc Golf Metrixin hakujen varassa ollaan 🙂

SFL:n Disc Golf Metrix lista löytyy http://sfl.discgolfmetrix.com/

Tsemppiä kaikille!

Frisbseegolfin SM kilapilujen lista ja linkit löytyvät täältä:
https://frisbeegolfliitto.fi/sm-kilpailut/

KISALISTA

Raaseporin Helmi 2020 25.-26.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1167280

Vampula Open 24.-26.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1133857

BDGC Alutaguse Open 2020 Sponsored by Innova Champion Discs 24.-25.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1143764

Prodigy Disc Pro Tour 2020 #3 – Tampere 24.-26.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1130607
https://metrix.live/

NBDG Ladies Series Laakspohja  23.07.2020
https://discgolfmetrix.com/1153008

NBDG Easy Puolarmaari 19.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1331537

NBDG Amateurs Huutjärvi 18.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1168362

Prodigy Disc Pro Tour 2020 #2 – Turku 10.-12.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1130608

NBDG Premium Västerby 12.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1272589

NBDG Easy Skogby 11.7.2020
https://discgolfmetrix.com/1272568

NFS Seuranmestaruus 2019

NFS Seuranmestaruus 2019

Pidettiin 5.10.2019 ja paikkana toimi Kaatis ( 2 erinlaista kierrosta).
Yhteensä 43 kilpailijaa.

https://discgolfmetrix.com/1087322

Pro Open (16)
1. Janne Hirsimäki
2. Arttu Sikanen
3. Jere Kukkurainen

Pro Master 40+ (7)
1. Ari Penttala
2. Jani Nevantausta
3. Sami Husula
3. Tom Andberg

Pro Master 50+ (3)
1. Jouni Leskinen (SD?)
1. Ville Kotamäki
3. Tomi Nieminen

Pro Master 60+ (2)
1. Kari Pajunen
2. Ari Lehtiranta

Pro Master 70+ (3)
1. Paavo Hiltunen
2. Ari Michelsson
3. Jorma Raappana

Pro Master 75+ (2)
1. Veikko Vettenranta
2. Jorma Lehtamo

Pro Open Women (1)
1. Jenna Andberg

Pro Master Women 40+ (1)
1. Nina Kiminki

Pro Master Women 50+ (1)
1. Riina Kotamäki

Junior ≤ 18 (1)
1. Aaro Tuomela
2. Esko Valtonen

Junior ≤ 15 (1)
1. Oskari Kurki

Junior ≤ 12 (3)
1. Konsta Björn (SD?)
1. Topi Kurki
3. Matias Tanninen

Junior ≤ 10 (1)
1. Justus Björn